ذاکر اهل بیت حاج علی رحمانی » آرشیو » بیست و سه سال کار پیامبر اکرم (ص) معرفی امیرالمومنین (ع) بود
بیست و سه سال کار پیامبر اکرم (ص) معرفی امیرالمومنین (ع) بود

حجت الاسلام ادیب یزدی : بیست و سه سال کار پیامبر اکرم (ص) معرفی امیرالمومنین (ع) بود

غدیر

بیست و سه سال کار پیامبر اکرم صلوات الله علیه معرفی امیرالمومنین علیه السلام بود. تعداد روایاتی که پیغمبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله دربارۀ مولای متقیان و شرح اضلاع شخصیت بینظیر حضرت امیر صادر شده بسیار زیاد است. پیغمبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله در خلوت و جلوت در صلح و جنگ و در ملاقات های انفرادی و اجتماعی و … همه جا از امیرالمومنین علیه‌السلام سخن میگفتند. در جایی میفرمایند من مامورم به دوست داشتن علی بن ابی طالب. در مواقع مختلف و مواضع گوناگون پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله حضرت امیر علیه‌السلام را به همگان معرفی میکردند. بعد از اعلام مراتب رسالتشان به بستگان و فامیل و بزرگان قریش اولین کلامی که از لسان پیغمبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله به گوش رسید این بود که اول کس که با من بیعت کند جانشین و خلیفۀ من است و مولای متقیان در سن ده یا سیزده سالگی بلند میشوند و میگویند من با شما بیعت میکنم. همان جا پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله فرمودند یا علی : انت خلیفتی و وصییی و وارثی من بعدی لحمک من لحمی و دمک من دمی.

همان روز اول که پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله رسالتشان را اعلام کردند مسالۀ وراثت و امامت و ولایت مولای متقیان را اعلام کردند. پیغمبر اکرم صلوات الله علیه در مواضع مختلف چه سیزده سالی که در مکه بودند و چه در ده سالی که در مدینه تشریف داشتند در این مدت روزی نبوده که پیغمبر از امیرالمومنین علیه السلام سخن نگفته باشند و اصلا رفتار پیغمبر با امیرمومنان غیر از رفتارشان با سایر مردم بود. وجود مبارک حضرت امیر پروردۀ دامان رسول خداست و از روز اول برای همین منظور آقا تربیت شدند.

مسالۀ امامت هم مسالۀ بسیار بسیار مهمی است. باید کسی باشد که از نظر ایمان هم از نظر علم و همچنین از نظر اقناع نفوس تشنۀ مردم راه بلد باشد. اصلا مسالۀ حضور حضرت امیر علیه‌السلام در کنار پیغمبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله بلافاصله بعد از امر نبوت مطرح میشود. روایت هم میفرماید: هیچ پیغمبری در این صدو بیست و چهار هزار نفر نبوده که جانشینی داشته است که خودش در تربیت آن جانشین نقش اول داشته و تمام فضایل و یافته های خود را به او بازمیگردانده و تحویل میداده که بعد از او بتواند مسیر را ادامه دهد. مخصوصا انبیاء اولوالعظم که هرکدام چند جانشین داشتند چون میدانید که حضرات انبیا اولوالعظم در بسیاری از مسایل با هم مشترکند. این پنج پیامبر اولوالعظم هرکدامشان چند جانشین داشتند نه تنها پیامبر اسلام.

بر حسب روایاتی که داریم در منابع مهدویت، در میان انبیا بعضی ها در غیبتند در میان اوصیا بعضی در غیبتند لکن سرور اهل غیبت امام عصر عجل الله تعالی هستند و دست همه شان به استدعا و التماس در خانه صاحب العصر و الزمان دراز است! مساله امامت یک مساله اصلی و قطعی در زندگی پیغمبر اکرم صلوات الله علیه و در رسالت آن حضرت است. بعضی ها خیال میکنند مساله امامت مساله فرعی است! گاهی اوقات بعضی دوستان از مسلمات شیعی کنار میگیرند برای اینکه دل بعضی ها را به دست بیاورند. این درست نیست! وقتی در امامت ما مشکل داشته باشیم در نبوت و توحید و معاد هم مشکل داریم! آنها معتقدند خدای تعالی در منظر واقع میشود این خلاف واقع است. خدای تعالی در هیچ شرایطی در منظر واقع نمیشوند. و اصل ایراد از امامت شروع میشود و به امامت ختم میشود. انشاالله در برافراشتن پرچم غدیر با کمال ایقان و ایمان محکم بایستیم. نوک سوزنی در خصوص غدیر کوتاه آمدیم ببینید چطور انکار کردند؟ لذا شیعه تجربه کرد و در خصوص جریان کربلا کوتاه نیامد و به هر قیمتی کربلا را زنده نگهداشت!

 

 

افزودن نظرمن ربات نیستم!!! * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.